Zvířecí kamarádi

02.11.2023

Bachovy květové esence jsou vhodné i pro naše zvířecí kamarády. Poslední dobou jsem esence připravovala pro psy i kočky. Použití Bachovek je podobné jako u lidí.

I zvířata cítí strachy, zažívají smutek, plachost, bázlivost, paniku nebo žárlivost. Obávají se ze změn majitelů a vyrovnávají se s tím po svém. Nebo mohou přijít do našich domovů z útulků a mají za sebou jiné těžké zážitky. Jiným se v novém domově může stýskat po předchozích majitelích, nechápou, proč došlo ke změně. Mohou být smutní po ztrátě zvířecího kamaráda.

Někdy jsou úzkostní nebo submisivní ve smečce…. Některá zvířata zase reagují na ostatní  nepřiměřeně až agresivně. Jiná pro změnu nesnáší cestu autem...

Nejprve je ale důležité zjistit, jestli zvířata nepotřebují veterináře, jestli je něco nebolí. Pokud ne, zkusíme zjistit, co náš mazlíček pravděpodobně zažil za problém. Je zvířátko zoufalé, ustrašené, útočné, případně nejisté? A víme proč? 

Podle toho můžu pak na míru připravit Bachovky do 20 ml lahvičky. Použití je podobné jako u lidí. Jen pozor – skleněné kapátko může být nebezpečné, proto kapeme např. do pití nebo na jídlo, nikdy ne do tlamičky zvířátka, aby se neporanilo o sklo. 

Někdo reaguje brzy po podání, u jiného trvá až dva měsíce, než se stav zlepší. Trpělivost a pozorování i menších úspěchů je proto důležité. Podstatné je dodržet dávkování 4 kapky 4x denně.

Přeji spokojené a veselé zvířecí kamarády 😊 a hodně štěstí s nimi!