Terapie rodinou

10.10.2022

Nedávno jsme v Litomyšli viděli divadelní představení Terapie rodinou. Navštívili jsme asi všechny hry Léčivého divadla, které provozuje Gabriela Filippi. Divadelní komedii i se skvělým Mário Kubcem, Sofii Filippi a italsko-českým zpěvákem Ettore Gallotti se povedlo. V několik momentech jsem viděla naši rodinku. Scénky, kdy Mario Kubec hledá klíče od auta a vzteká se na všechny možné viníky, než si vzpomene, že naposledy jel s autem on nebo, když se předvádí v tanečních kreacích na píseň své divadelní dcery Sophie, rozesmávaly všechny diváky.

Vtipné byly i hlášky mámy Gabriely k dceři: "Vidíš moje vrásky? To jsou naše vrásky!" Nebo patetické vyznání Maria ženě: "Mám Tě rád a chtěl bych vedle Tebe zestárnout." Na to ho uzemní Gabriela: "Ale to už se ti povedlo."

Hra, plná písní a vášnivého flamenca, nám pomohla povznést se nad starosti všedních dní a dobře se pobavit. Smáli jsme se i u scén ze života, týkající se zdravotního stavu pána domu, či pubertálních výstřelků dcery a její nové lásky. 

A na závěr nás dojala zpívaná havajská technika ho'oponopono - Miluji Tě - Omlouvám se - Prosím, odpusť mi - Děkuji Ti... Krásný zážitek, všichni si zasloužili potlesk ve stoje. Těšíme se na další představení.