Radost ze života

13.12.2021

Poslední dobou se objevují dotazy, co si počít se strachy ze života. Někdo se bojí, že neudělá zkoušku na vysoké škole, další toho, že má méně zakázek v podnikání, jiný má obavy z šéfa. Vyskytují se i strachy o partnerství, často nyní i úzkosti o zdraví.

Na tyto každodenní strachy je z esencí výborná Kejklířka, přidávám ji nyní do Bachových květových esencí velmi často. Jsou na ni dobré reakce, pomáhá totiž dobře zvládat právě bojácnost, vnáší zdravou rovnováhu do života a tím zvládat tyto známé strachy. Přináší odvahu, sílu a porozumění bez ztráty citlivosti. 

Lidé s pozitivním potenciálem Kejklířky skvrnité jsou ti, kteří jsou natolik stateční, že potížím a zkouškám čelí s humorem a důvěrou. Tito lidé se umí obhájit a mají emoce pod kontrolou. Kráčí životem bez bázně.

Dobré je Bachovky zkombinovat s fyzickou aktivitou, jít se projít do přírody, co nejvíce to jde, aspoň o víkendu. K tomu pracovat venku, na zahradě, dle možností třeba naštípat dřevo, shrabat sníh. Užít si, že nám svítí slunce do vlasů nebo, že chumelí... Uvědomit si každou chvilku- nadechuji se čerstvého vzduchu, cítím vůni zimy.... Pokud je to možné, začněte pravidelně cvičit třeba jógu, čchi kung nebo něco rychlejšího, jako prevenci a odstranění nahromaděného stresu. 

K tomu omezit sledování televize, telefonu a počítače. Je přínosné něco sami vytvořit. Vyrobit pro radost malý dárek, upéct jiné cukroví než každý rok, pustit si koledy, zazpívat si, zajímavě zabalit vánoční dárky, vyrobit si svíčku, adventní výzdobu, na co máte chuť. Zhotovit si betlém, třeba z papíru. Připravit skořápky z ořechů na svíčky na Štědrý den. Napsat a nakreslit vlastnoruční vánoční přání. Pište, malujte, vyřezávejte, zpívejte, radujte se. Cokoliv vás baví.

Kéž vás provází láska, víra a naděje.