Mistrovský kurs emocí

24.06.2022

S ajurvédskou lékařkou MUDr. Martinou Ziskovou jsem absolvovala "Mistrovský kurs emocí". Byla to objevná cesta světem neustále se proměňujících emocí. Ty člověka probouzejí k poznání. Vhodné je nechat je plynout, nechat je rozpustit do čisté energie. Naučit se s nimi zacházet. A stát se klidným pozorovatelem.

Jeden zkušený psycholog řekl: "Pokud neumíme kontrolovat svoje emoce, jsme ovládáni chováním lidí a událostmi kolem nás."

Ideálně to představuje volně se pohybovat po spektru emocí žádoucím směrem. Na to potřebujeme porozumět kořenu emocí a naučit se s nimi zacházet tak, že si díky odstupu, nadhledu a vhledu dokážeme zvolit, jakou emoci nabídneme jako reakci. Nesmíme přitom zapomínat, že emoce přestavují důležitý vnitřní navigační systém, který nám ukazuje, zda náš postoj je v souladu či nikoliv vůči dané situaci.
Jinými slovy, zaobírat se emocemi je důležité. Emoce jsou hlavní hybnou silou našeho života - vše co děláme, je motivované přesvědčením, že nám to přinese dobrý či lepší pocit, než právě máme.
Tento kurz nabídl náhled i přístup k emocím na základě jógické, ájurvédské a tantrické tradice. Tento náhled je sám o sobě unikátní a originální.

Děkuji, že jsem se mohla s Martinou potkat. :)

Zdroj: MUDr. Martina Zisková/Vnitřní ajurvéda