Léto budiž pochváleno

07.08.2021

Jsou prázdniny. Hurá!! Vzpomínám na dobu před pár lety...

Děti jsou u babičky a dědy na vesnici. Radost je na všech stranách. Kluci jsou nadšení koupáním, babiččiným pečením buchet, shovívavostí dědy ke stavění bungrů a takřka neomezenou zahradou - ideální pro hru na indiány. Babi s dědou se těší, jak si užijí vnoučat.

Do toho kolem pobíhá Baryk, kterého si nedávno pořídili prarodiče v útulku. Pes miluje děti a rozruch... Toho si užijí všichni do sytosti.

My se pro změnu doma radujeme z klidu a ticha a pořádku a volnosti bez starostí (ale taky víme, že se mi po pár dnech začne stýskat...). Najednou nám stačí půlka chleba na tři dny a nemizí jogurty a další jídlo. Není třeba vařit teplé večeře a péct bábovky a bublaniny. Co budu po odpoledních dělat? Tolik času... Žádné úkoly a povinnosti.... Nádhera.

Vzhledem k častému pečení, kdy do rána nezbyl ani drobeček, se mírně vylepšila má postava. Je potřeba zapracovat na vrácení do původního stavu, ještě lépe do stavu tak před 10 lety. Ať v nových plavkách, které si, nevím proč, kupuji o číslo menší, vypadám dobře.

Za tímto účelem jsem přečetla knížku Francouzky netloustnou, kde je pro mě sympatickým líčením životního stylu Francouzek vysvětleno hubnutí jako příjemná činnost a přirozený styl plný zábavy z jídla i z přirozeného pohybu.

Ode dneška se dle knihy začnu řídit. Žádné drastické diety. Pcha, ty ze zásady odmítám. Budu se více hýbat a zdravě se stravovat. To už stejně dělám, jen ty sladkosti ke kávě... ty mi mírně "utíkají". To nevadí, omezím je. V neděli večer nejím. Místo toho se jedu projet na kole.

Ráno vyhladovělá dobíhám do práce. Na stole dva chlebíčky a dortík, no nazdar. Mám hlad jako vlk. Kolegyně Jana ze sousední kanceláře se vdávala. To nevadí. Ráno se může snídat vydatně. Po racionálním obědě (výborně) přichází kolegyně Jarka, která slaví svátek.

Donese křupavé celozrnné pečivo se sýrovou pomazánkou s okurkou a rajčaty a ovocné košíčky s jahodami. No, zelenina a ovoce, to je zdravé... Svádím boj sama se sebou. Uklidím vše do ledničky, ale v 16 hodin se rozhodnu - přece to nevyhodím.

Volá manžel, že na mě čeká v oblíbené kavárně, jsme bez dětí a už jsme si dlouho nebyli spolu sednout. Takže bylinková limonáda a nealko mojito a.... Od zítřka začnu cvičit a... už nebudu tolik číst. 

Léto budiž pochváleno.